Maciej Bobrowicz liderem radców prawnych, czyli powrót człowieka z pomysłami

404
(www.bobrowicz.pl)

Nowym prezesem Krajowej Rady Radców Prawnych jest Maciej Bobrowicz. Został wybrany 3 listopada 2016 r. wieczorem głosami większości delegatów na krajowy zjazd radców.

Jak informują media, na Bobrowicza głosowało 165 spośród 316 delegatów, natomiast 151 opowiedziało się za kandydaturami konkurentów. Maria Ślązak zdobyła 104 głosy, a Ryszard Ostrowski – 47.

Bobrowicz będzie prezesem KRRP trzeci raz. Wcześniej kierował nią przez dwie kolejne kadencje w latach 2007-2013.   Według relacji „Rzeczpospolitej” jego kandydowanie po raz trzeci po przerwie wzbudziło wątpliwości niektórych delegatów  uznających to za sprzeczne z etyką radcowską. Ustawa o radcach prawnych jest jasna w tej sprawie. Mówi bowiem, iż tej samej funkcji w organach samorządu nie można sprawować dłużej niż przez dwie kadencje następujące po sobie.

Maciej Bobrowicz jest radcą prawnym od 1983 r. Specjalizuje się w reprezentowaniu przedsiębiorców w mediacjach i klientów w negocjacjach. Jest  ekspertem i pasjonatem obu tych alternatywnych do procesu sądowego metod rozwiązywania sporów.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl