WKB Wierciński Kwieciński Baehr z nowym partnerem na czele praktyki bankowości

1183

Marcin Smolarek jest od 1 października 2016 r. nowym prawnikiem i partnerem kancelarii WKB Wierciński Kwieciński Baehr, w której opowiada za praktykę bankowości i finansów. Przeszedł z kancelarii Wardyński i Wspólnicy.

Marcin Smolarek specjalizuje się w doradztwie w zakresie finansowania i refinansowania projektów, umów kredytowych, restrukturyzacji zadłużenia (obligacyjnego i kredytowego) oraz w obsłudze sporów z udziałem instytucji finansowych. Zajmuje się także zagadnieniami sekurytyzacji i obrotu wierzytelnościami. Doradzał również przy transakcjach finansowania inwestycji i wykupu lewarowanego (LBO), a także nabywania nieruchomości i przy inwestycjach budowlanych.

Przedtem przez prawie 13 lat pracował w praktyce bankowości i finansowania projektów kancelarii Wardyński i Wspólnicy.

Jest adwokatem. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (2003).

– Nieustannie powiększamy zespół kancelarii o doświadczonych ekspertów, znakomicie rozumiejących realia biznesowe, w których działają nasi klienci. Miło nam powitać w tym gronie Marcina Smolarka, którego wiedza i wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu projektów z zakresu bankowości i finansów pozwolą kancelarii na dalszy dynamiczny rozwój w tym obszarze. Wzmocnienie tego zespołu to kolejny krok na drodze rozwoju całej kancelarii – oświadczył Jerzy Baehr, partner zarządzający w kancelarii WKB Wierciński Kwieciński Baehr.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl