Greenberg Traurig i Smolarek, Rogala, Caban w sprzedaży biznesowego centrum

365
www.golden-star-estate.com

Kancelaria Greenberg Traurig doradzała słowackiej firmie deweloperskiej HB Reavis przy sprzedaży wybudowanego przez nią biurowca Konstruktorska Business Center w Warszawie. Nabywcą była firma inwestycyjna Golden Star Estate, której doradcą była kancelaria Smolarek, Rogala, Caban z Warszawy.

Transakcję sfinalizowano we wrześniu 2016 r. Jej wartość wyniosła 120 mln euro.

Siedmiokondygnacyjny budynek Konstruktorska Business Center jest największym obiektem na tzw. biurowym Mokotowie – biznesowej dzielnicy Warszawy. Ma 49,5 tys. mkw. powierzchni na największych piętrach biurowych w Polsce, każde ma prawie 7 3 tys. mkw. Wynajęły w nim biura m.in. firmy Procter & Gamble, PZU, Otis, Grupa Żywiec, Carrier, Comperia.pl i IMS Health. W biurowcu są  dwa wewnętrzne dziedzińce o powierzchni 3,2 tys. mkw – miejsca odpoczynku i nieformalnych spotkań pracowników.

HB Reavis uważana jest za trzecią w Europie pod względem wielkości firmę deweloperską w segmencie biurowców. Realizowała przedsięwzięcia w Bratysławie, Pradze, Budapeszcie, Warszawie i Londynie. W sumie było ich już 30, a kolejne 20 jest w przygotowaniu lub w budowie.

Golden Star Estate to firma inwestująca w nieruchomości biurowe i hotelowe m.in. w Londynie, Pradze, Tel Awiwie, Frankfurcie i Warszawie ( biurowce LIM Centre, Jana Kazimierza, Oxygen Park, hotel Marriot).

– Konstruktorska Business Center to pierwszy budynek, które zrealizowaliśmy w Warszawie – został oddany do użytku w 2013 r. Jego sprzedaż, stanowiąca ostatni etap procesu inwestycyjnego, dowodzi, że nasze inwestycje biurowe są atrakcyjne nie tylko dla najemców, ale również dla inwestorów, którzy wykazują stałe zainteresowanie pierwszorzędnymi nieruchomościami w Polsce – skomentował Marian Herman, dyrektor finansowy HB Reavis.

– To kolejny najwyższej klasy budynek, który zakupiliśmy do naszego międzynarodowego portfela wysokodochodowych nieruchomości. Jego nabycie to część strategii biznesowej zakładającej wzmacnianie naszej pozycji na stołecznym rynku – oświadczył Gal Peleg, prezes Golden Star Estate.

W transakcji HB Reavis doradzała kancelaria Greenberg Traurig, która zapewniła kompleksowe wsparcie prawne  obejmujące m.in. negocjacje  dokumentów transakcyjnych. Pracowali nad tym partner Radomił Charzyński i prawnik  Dobrosław Płaska.

Golden Star Estate obsługiwał Marcin Rogala z kancelarii Smolarek, Rogala, Caban.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl