Zmiana szefostwa w warszawskim biurze Baker & McKenzie

898

Małgorzata Pietrzak-Paciorek zmieniła Marka Rosińskiego na stanowisku partnera zarządzającego w kancelarii Baker & McKenzie w Warszawie.

Jak poinformowała ta firma prawnicza, po zakończeniu dwuletniej kadencji dotychczasowego partnera zarządzającego zgromadzenie wspólników wybrało na to stanowisko nową osobę – Małgorzatę Pietrzak-Paciorek, która objęła przywództwo w firmie 1 października 2016 r.

Oświadczyła ona, iż czuję się zaszczycona tym, że wspólnicy obdarzyli ją zaufaniem – Wiele wyzwań stoi przed prawnikami w dynamicznie zmieniającym się świecie. Dzięki międzynarodowej współpracy naszych biur oraz profesjonalizmowi naszych prawników jesteśmy świetnie przygotowani, aby im sprostać – stwierdziła.

Małgorzata Pietrzak-Paciorek kieruje w kancelarii praktyką nieruchomości i inwestycji budowlanych. Specjalizuje sie w prawie cywilnym, handlowym i administracyjnym. Doradza inwestorom, deweloperom i firmom budowlanym w transakcjach na rynku nieruchomości, przy umowach najmu i fit-out oraz w procesie budowlanym, w tym przy realizacji obiektów handlowo-biurowych, kompleksów biurowych, centrów logistycznych i projektów mieszkaniowych. Reprezentuje strony w postępowaniach sądowych i administracyjnych dotyczących procesu budowlanego, nadzoruje badania due diligence dla inwestorów i banków. Przygotowuje opinie prawne dla banków dotyczące zabezpieczeń kredytów na  nieruchomościach.

Pracowała wcześniej w Baker & McKenzie w latach 1994-1997. W sierpniu 2003 r. do niej wróciła.

Jest prawniczką rankingową, adwokatem od 1986 r., absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (1980).

To kolejna w ostatnim czasie zmiana przywództwa z męskiego na żeńskie w dużej firmie prawniczej działającej w Polsce. W maju 2016 r. Małgorzata Surdek zastąpiła Andrew Kozlowskiego w fotelu partnera zarządzającego kancelarią CMS Cameron McKenna w Polsce. W 2015 r. natomiast Agnieszka Pytlas-Skwierczyńska zajęła miejsce Andrzeja Tokaja w kancelarii Magnusson.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl