Prawnik w komórce, czyli telefon plus porada

747

Sieć komórkowa Plus uruchomiła usługę pomocy prawnej przez telefon i e-mail. Oferta nazwaną usługą „Prawnik” jest dostępna dla klientów biznesowych operatora posiadających abonament telefoniczny.

Jak informuje firma Polkomtel, usługa z zakresu doradztwa prawnego jest od 29 lipca 2016 r. elementem pakietu abonamentowego „Ja + Moja Firma”. Operator sieci Plus reklamuje, iż ma ona dać jej klientom biznesowym „dostęp w szybkiej i wygodnej formie do rzetelnych konsultacji prawnych w bardzo atrakcyjnej cenie”. Opłata miesięczna za usługę wynosi 11,90 zł (14,64 zł z VAT).

W Centrum Porad Prawnych w dni robocze udzielają ich adwokaci i radcowie prawni podczas rozmowy telefonicznej, a gdy potrzebna jest weryfikacja lub sporządzenie dokumentu prawnego – również przez pocztę elektroniczną, faksem lub za pośrednictwem specjalnego konta klienta.

W ramach usługi można skorzystać z jednej porady telefonicznej w miesiącu oraz zlecić opracowanie jednego dokumentu prawnego raz na sześć miesięcy (np. przygotowanie umowy, pisma urzędowego, pisma procesowego w sprawie o wartości przedmiotu sporu do 150 tys. zł,  ale z wyjątkiem środków zaskarżenia). W trakcie obsługi zgłoszonego problemu klient ma prawo do nieograniczonej liczby kontaktów z Centrum Pomocy Prawnej, płatnych jak za zwykłe połączenie telefoniczne według taryfy z abonamentu. Porada niewykorzystana w danym miesiącu przechodzi na kolejny, przy czym maksymalnie mogą być dwie.

Zakres konsultacji obejmuje wszystkie dziedziny prawa związane z działalnością gospodarczą i życiem prywatnym (m.in. sprawy pracownicze, egzekucyjne, spadkowe, o alimenty, a także informacje o kosztach sądowych i wzorach pism), z wyjątkiem doradztwa podatkowego.

Usługę można aktywować wysyłając bezpłatny SMS, dzwoniąc pod specjalny numer albo w punktach sprzedaży sieci Plus.

Obsługę prawną klientów Plusa zapewnia firma Availo, odbierając zlecenia poprzez własne call center i przekazując je do swojego Centrum Porad Prawnych.

Availo to firma prawnicza z podrzeszowskiej Jasionki, która specjalizuje się w świadczeniu osobom prywatnym oraz przedsiębiorcom usług prawnych w formie direct, czyli telefonicznie i za pośrednictwem poczty internetowej. Oferowane w pakietach porady oraz dokumenty prawne  kosztują od 30 do 250 zł.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl