WKB Wierciński Kwieciński Baehr w kancelaryjnej sieci włoskich praktyk

327

Kancelaria WKB Wierciński Kwieciński Baehr jest jedną z dziewięciu, które utworzyły europejską sieć firm prawniczych z wyodrębnionymi zespołami do obsługi klientów z Italii.

Tak zwane italian desks koncentrują się na obsłudze tamtejszych przedsiębiorców prowadzących interesy w kraju, w którym działa kancelaria; często tymi praktykami kierują prawnicy, którzy są rodowitymi Włochami, dzięki czemu łatwiej jest o kontakt i porozumienie.

Sieć „Omnia – Italian Desks nel mondo”  utworzono 10 czerwca 2016 r. w Mediolanie. Oprócz polskiej kancelarii jej założycielami są firmy prawnicze: ATKP z Rosji, Bartolome & Briones z Hiszpanii, Bonn Steichen & Partners z Luksemburga, DF Advocates z Malty, GRM Law z Anglii, GWA z Chin, Racine z Francji oraz szwajcarsko-włoska FLD.

Jak informuje włoski portal prawniczy „Top Legal”, celem sieci jest rozszerzenie możliwości prawnej obsługi włoskich przedsiębiorców w krajach, których działają tworzące ją kancelarie, m.in. dzięki udostępnieniu kontaktów zawodowych.

Jak podaje na swojej stronie internetowej firma WKB Wierciński Kwieciński Baehr, ta platforma współpracy między zespołami italian desks dziewięciu niezależnych kancelarii  „powstała w celu ułatwienia wymiany wiedzy i doświadczenia oraz kontaktów biznesowych pomocnych podczas świadczenia usług doradczych dla włoskich przedsiębiorstw wchodzących na rynek międzynarodowy, w szczególności w zakresie przygotowania i rozwoju ich międzynarodowych strategii biznesowych i planów działania”.

Omnia ma współpracować z  włoskimi kancelariami i doradcami podatkowymi przy projektach, które zakładać będą wprowadzenie firm klientów na rynek międzynarodowy.

– Pracując z klientami z Włoch prowadzącymi działalność za granicą, jesteśmy świadomi wyzwań, którym muszą sprostać, i jakiej pomocy w tym zakresie potrzebują. Wiemy jak istotne jest, by tej pomocy udzielali prawnicy nie tylko będący ekspertami prawa lokalnego, ale także doskonale znający włoski język, kulturę biznesową i prawo, a ponadto mający doświadczenie w pracy z klientami z Włoch wyjaśnia Domenico Di Bisceglie, counsel współzarządzający italian desk w WKB Wierciński Kwieciński Baehr.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl