Baker & McKenzie przyjmuje prawników – z firmy, uczelni i urzędu

3167
Po lewej M. Piekarski, obok P. Wajda

Michał Piekarski, Paweł Wajda i Piotr Ciepiela są od czerwca 2016 r. prawnikami warszawskiego biura kancelarii Baker & McKenzie – poinformowała ta firma prawnicza.

Michał Piekarski jest nowym liderem praktyki energetycznej w kancelarii, w której objął stanowisko senior associate. Przeszedł z firmy Polenergia, w której pracował ponad cztery lata jako prawnik wewnętrzny. Specjalizuje się w prawie energetycznym i w obsłudze transakcji związanych z wytwarzaniem, obrotem oraz dystrybucją energii elektrycznej, ciepła i gazu. Doradza przy projektach inwestycyjnych dotyczących konwencjonalnych i odnawialnych źródeł energii (w tym m.in. biogazowni, lądowych i morskich farm wiatrowych) oraz połączeń międzysystemowych.

Wcześniej  przez 2,5 roku był prawnikiem w praktyce energetycznej warszawskiego biura kancelarii CMS Cameron McKenna.

Jest radcą prawnym. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (2010).

– To poważne wzmocnienie dla Baker & McKenzie. Dołączył do nas doświadczony prawnik, który od strony biznesowej dogłębnie poznał specyfikę branży energetycznej – skomentował Marcin Gmaj, wspólnik w Baker & McKenzie.

Paweł Wajda zajmuje w Baker & McKenzie stanowisko of counsel w praktyce finansowej. Przedtem współpracował z kancelarią White & Case. Specjalizuje się w prawie rynków kapitałowych, ubezpieczeniowym i bankowym, w tym w zagadnieniach nadzoru nad rynkami finansowymi. Doradza przy transakcjach fuzji i przejęć spółek publicznych, emisjach i wezwaniach na akcje, ich wycofaniu z notowań. Reprezentuje strony w postępowaniach administracyjnych i przed sądami administracyjnymi.
W Baker & McKenzie zajmuje się wpływem regulacji administracyjnoprawnych na działalność instytucji finansowych.

– Będziemy dokładnie śledzić wszystkie krajowe i unijne inicjatywy legislacyjne w celu ustalenia możliwości działania dla tych instytucji – oświadczył dr hab. Paweł Wajda, który jest także profesorem nadzwyczajnym w Instytucie Nauk Prawno-Administracyjnych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

– Bardzo nas cieszy, że tak uznany autorytet dołączył do naszego zespołu. Będzie to duże wzmocnienie praktyki finansowej – stwierdził Marek Rosiński, partner zarządzający Baker & McKenzie.

ciep
Do zespołu Baker & McKenzie zajmującego się sektorem energetycznym przystąpił również Piotr Ciepiela, aplikant radcowski, który dotychczas pracował w Urzędzie Regulacji Energetyki. Zajmuje się głównie kwestiami regulacyjnymi i reprezentuje klientów w postępowaniach administracyjnych.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl