CMS z „Diamentem Private Equity“

436
www.executiveclub.com.pl

Warszawskie biuro CMS zdobyło nagrodę „Diament Private Equity“ w kategorii „Kancelaria prawna roku”.

Oprócz kancelarii CMS w tej kategorii do nagrody nominowane były jeszcze firmy Dentons, Gessel i Squire Patton Boggs.

W konkursie organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych i organizację biznesową Executive Club wyróżnia się najlepsze firmy oraz przedsiębiorców z sektora private equity. Wyniki zostały ogłoszone 6 czerwca 2016 r. w 10 kategoriach, obejmujących m.in. oprócz obsługi prawnej także transakcje z 2015 r.

Między innymi w kategorii „Wyjście PE Roku” nagrodzono transakcję sprzedaży przez fundusz private equity Value4Capital internetowej firmy Home.pl na rzecz niemieckiej firmy United Internet i jej spółki 1&1 Internet SE. Fundusz wychodzący z inwestycji obsługiwała kancelaria CMS, a nabywcę – kancelaria White & Case.

Natomiast w kategorii „Wyjście VC Roku”  wyróżniono sprzedaż przez fundusz venture capital  3TS Capital Partners internetowej porównywarki ubezpieczeń Rankomat.pl niemieckiemu koncernowi medialnemu Bauer Media. Fundusz wychodzący z inwestycji obsługiwała kancelaria Wojtaszek i Wspólnicy z Warszawy, a nabywcę – kancelaria Domański Zakrzewski Palinka.

Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych zrzesza działających w Polsce inwestorów private equity i venture capital.

Do Executive Club należą przedstawiciele wyższej kadry zarządzającej krajowymi i międzynarodowymi przedsiębiorstwami działającymi w Polsce.

„Diamenty Private Equity” przyznawane są od 2012 r. – laureatów wyłania m.in. dziesięcioosobowa kapituła profesjonalistów działających w branży i znających ją.

To już trzecia nagroda kancelarii CMS w tym konkursie – poprzednie otrzymała w latach w 2012 i 2015 r. Także po trzykroć zwyciężała w nim kancelaria Weil, Gotshal & Manges – w 2013, 2014 i 2015 r.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl