Duża firma prawnicza z zagranicy planuje wejście do Polski?

766
Biuro Osborne Clarke w Bristolu

Międzynarodowa sieć prawnicza Osborne Clarke przymierza się do otwarcia biura w Polsce – poinformował dzisiaj brytyjski magazyn prawniczy „Legal Week” na swojej stronie internetowej.

oc logo

Jak napisał James Booth, kancelaria Osborne Clarke, należąca do grupy 30 największych w Wielkiej Brytanii, planuje włączyć Polskę do swojej międzynarodowej sieci. Zamierza otworzyć tu biuro, a ruch ten ma być elementem jej dynamicznej międzynarodowej ekspansji rozpoczętej w 2012 r. W ostatnich latach założyła nowe placówki w całej Europie i Stanach Zjednoczonych oraz pierwsze biuro azjatyckie w Hong Kongu.

Teraz zamierza wzmocnić swoją europejską ofertę wykorzystując do tego bazę w Polsce. Jak pisze „Legal Week”, powołując się na jednego z partnerów Osborne Clarke, Polska jest na radarze firmy, ponieważ „otwiera dostęp do różnych jurysdykcji”.

Kancelaria z brytyjskim rodowodem na początku nowego tysiąclecia weszła do Niemiec. Ale jej ekspansja w Europie na dobre rozpoczęła się w 2012 r., kiedy łącząc się z lokalnymi włoskimi i hiszpańskimi kancelariami partnerskimi uruchomiła własne biura w Rzymie, Mediolanie, Padwie, Brescii, Barcelonie i Madrycie. W 2013 r. dołączyła do sieci oddziały w Paryżu i Brukseli, a w 2014 r. – w Amsterdamie.

Według informacji „Legal Week”, nowe plany ekspansji zostały omówione podczas tegorocznej kwietniowej konferencji partnerów kancelarii w Rzymie. Towarzyszy im wzrost ekonomicznej siły firmy oraz znakomite wyniki finansowe w kolejnym już roku obrotowym.

Jak oświadczył dziennikarzowi „Legal Week”  jeden z partnerów „biznes idzie fenomenalnie, a liczby układają się bardzo dobrze.” Inny dodał zaś, że rok finansowy 2015/16 „prawdopodobnie będzie jednym z najlepszych w ostatnim czasie”.

Firma została założona w 1748 r. w Bristolu przez Jeremiasza Osborne’a. Dziś Osborne Clarke w liczbach to: 19 biur, ponad 500 prawników, ponad 1,2 tys. pracowników.

*****

Wejście Osborne Clarke do Polski może odbyć się w drodze połączenia z jakąś polską kancelarią i utworzenia na jej bazie biura sieci albo poprzez przejęcie polskiego biura jakiejś innej międzynarodowej sieci, związane np. z jej wycofaniem się z Polski.

Opracowanie: Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl