Hogan Lovells i Dentons w zakupie konińskiego centrum handlowego

286
www.konin.naszemiasto.pl

Kancelaria Hogan Lovells doradzała funduszowi inwestycyjnemu Union Investment Real Estate przy nabyciu Centrum Handlowego Ferio pod Koninem od funduszu Rockspring Property Investment Managers, którego doradcą była kancelaria Dentons.

O transakcji strony poinformowały w kwietniu 2016 r.

Centrum  otwarto w 2008 r. w Starym Mieście pod Koninem. W latach 2013-2014 powiększono je o 2,5 tys. mkw., do ponad 35,5 tys. mkw. Działa w nim 60l lokali, w tym sklepy m.in. takich marek jak H&M, C&A, Media Markt,   Intermarché, Castorama oraz Sports Direct, a także restauracja McDonald’s i stacja benzynowa.

Union Investment to niemiecka firma zarządzająca globalnie inwestycjami na rynku nieruchomości. Obecnie zarządza aktywami o wartości 27,8 mld euro w 20 funduszach nieruchomościowych, z czego 21,7 mld  przypada na trzy fundusze inwestorów prywatnych, a 6,1 mld  na dwa fundusze instytucjonalne i piętnaście funduszy specjalnych.

Rockspring Property Investment Managers to fundusz powierniczy specjalizujący się w transakcjach inwestycyjnych i zarządzaniu nieruchomościami komercyjnymi w Europie w imieniu klientów instytucjonalnych, zarówno indywidualnie, jak i poprzez wspólne fundusze inwestycyjne.

– Ferio to wyjątkowy obiekt handlowy, a pozycja lidera w regionie jest gwarancją dalszego wzrostu i stałego dochodu. Ta transakcja będzie niewątpliwie stanowić punkt odniesienia na rynku inwestycyjnym w polskich miastach regionalnych – skomentował Anthony Selman z firmy Cushman & Wakefield, która doradzała Rockspring przy sprzedaży obiektu.

Od strony prawnej Union Investment obsługiwały przy transakcji Justyna Milewska i Joanna Fidecka z warszawskiego biura kancelarii Hogan Lovells, pod nadzorem adwokat Jolanty Nowakowskiej-Zimoch, partner odpowiedzialnej za praktykę nieruchomościową.

Funduszowi Rockspring doradzała kancelaria Dentons.

i.walencik@rynekprawniczy.pl