Awans Polaka na partnera w sieci Eversheds

309

Łukasz Jankowski z kancelarii Wierzbowski Eversheds jest w międzynarodowym gronie 26 prawników awansowanych właśnie na stanowiska partnerów globalnej sieci prawniczej Eversheds.

Jak poinformowała sieć Eversheds, dziesięć awansowanych osób to prawnicy z jej zagranicznych biur – w Niemczech, Irlandii, Włoszech, Holandii, Polsce i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

– Nasi nowi partnerzy wykazują wyjątkowo wysoki poziom zaangażowania i jakości pracy, silnych relacji z klientami i lojalności – skomentował awanse Bryan Hughes, dyrektor wykonawczy w Eversheds.

Łukasz Jankowski jest w kancelarii Wierzbowski Eversheds partnerem (od stycznia 2016 r.) i menedżerem zespołu prawa energetycznego. Specjalizuje się w obsłudze przedsiębiorstw z sektora energii elektrycznej i gazu, w tym zajmujących się obrotem i dystrybucją. Doradzał w procesach inwestycyjnych dotyczących infrastruktury sieciowej. Tworzył i negocjował umowy sprzedaży energii elektrycznej, umowy o świadczenie usług dystrybucji, umowy przyłączeniowe i kontrakty według standardu EFET. Reprezentował firmy z branży energetycznej w sporach administracyjnych oraz w postępowaniach sądowych dotyczących kwestii regulacyjnych, antymonopolowych, taryfowych, ochrony konsumentów oraz kar pieniężnych.

Z kancelarią związany jest od 2013 r. Wcześniej pracował m.in. jako szef działu prawnego  prawnej w firmie RWE Polska i w kancelariach Chałas i Wspólnicy oraz Kalwas i Partnerzy.

Jest radcą prawnym, absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Eversheds to wywodząca się z Wlk. Brytanii międzynarodowa firma prawnicza z ponad 50 biurami w krajach Europy, Bliskiego Wschodu, Azji i Afryki. Jednym z tych biur jest kancelaria Wierzbowski Eversheds.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl