Transfer trzech prawników kapitałowych z Baker & McKenzie do Dentons

1210

Jakub Celiński, do niedawna partner w warszawskim biurze kancelarii Baker & McKenzie, jest od kwietnia 2016 r. partnerem w zespole rynków kapitałowych warszawskiego biura kancelarii Dentons. Wraz z nim do Dentons przeszli Piotr Kowalik i Ryszard Manteuffel – poinformowała ta firma prawnicza.

Jakub Celiński (na zdjęciu u góry) to figura rankingowa (jest rekomendowany w międzynarodowych rankingach). Specjalizuje się w obsłudze transakcji na rynkach kapitałowych (ofert akcji i papierów dłużnych), sekurytyzacji,  fuzji i przejęć spółek publicznych. Ma doświadczenie w obsłudze transakcji transgranicznych, pierwszych ofert publicznych i wprowadzania  spółek zagranicznych na polską giełdę papierów wartościowych oraz tzw. dual listingu. Doradza w kwestiach regulacyjnych, private bankingu i przyprogramach akcjonariatu menedżerskiego.

W kancelarii Baker & McKenzie pracował przez ostatnie 20 lat. Od 2005 r. był partnerem, współkierował praktyką papierów wartościowych.

Jest adwokatem, absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie w 2004 r. uzyskał tytuł doktora nauk prawnych, broniąc pracy na temat regulacji rynku kapitałowego przez prawo administracyjne.

Dentons_Piotr_Kowalik

Piotr Kowalik (na zdjęciu powyżej) otrzymał w warszawskim biurze Dentons stanowisko senior associate. Specjalizuje się w obsłudze rynków kapitałowych, w tym publicznych ofert akcji spółek polskich i zagranicznych oraz wprowadzania akcji do obrotu na giełdzie.   Zajmuje się też doradztwem w zakresie wypełniania obowiązków informacyjnych przez spółki publiczne oraz prowadzenia działalności maklerskiej przez firmy inwestycyjne.

Jest absolwentem prawa (2006) i historii sztuki (2004) Uniwersytetu Warszawskiego. W 2008 r. ukończył studia doktoranckie w Instytucie Sztuki Polskiej Akademii Nauk.

W kancelarii Baker & McKenzie pracował przez ostatnie 11 lat.

Dentons_Ryszard_Manteuffel

Ryszard Manteuffel (na zdjęciu powyżej) otrzymał w warszawskim biurze Dentons stanowisko senior associate. Specjalizuje się w obsłudze ofert papierów wartościowych, przejęć spółek publicznych, rejestracji funduszy inwestycyjnych i w doradztwie regulacyjnym.

Jest absolwentem prawa Uniwersytetu Warszawskiego (2008) oraz adwokatem od 2012 r. W kancelarii Baker & McKenzie pracował przez prawie 9 lat.

– Cieszymy się, że tak znakomity zespół, kierowany przez jednego z najbardziej rozpoznawalnych prawników w dziedzinie rynków kapitałowych, dołączył do Dentons – oświadczył Tomasz Dąbrowski, Chief Executive Officer w Dentons Europe.

– Dołączenie Jakuba Celińskiego oraz Piotra Kowalika i Ryszarda Manteuffla do zespołu przełoży się na dalszy rozwój relacji z obecnymi klientami. Poszerzenie oferty w zakresie papierów wartościowych i public M&A będzie pozycjonować Dentons jako jedną z kancelarii pierwszego wyboru dla osób zainteresowanych działalnością na rynkach kapitałowych w Polsce i krajach europejskich – skomentował Arkadiusz Krasnodębski, partner zarządzający Dentons w Polsce.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl