Prof. Marek Wierzbowski i Partnerzy w dwóch tegorocznych debiutach giełdowych

328
Wybudowane przez Archicom osiedle „Olimpia Port” we Wrocławiu położone nad Odrą.

Kancelaria Prof. Marek Wierzbowski i Partnerzy obsłużyła wszystkie, czyli dwie, pierwsze oferty publiczne i debiuty spółek Sare i Archicom na warszawskiej giełdzie w 2016 r.

Spółka Sare zadebiutowała na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych15 lutego 2016 r., dokąd przeszła z rynku NewConnect, na którym była notowana od pięciu lat. Wartość oferty publicznej wynosiła 0,78 mln zł, kapitalizacja spółki – 63,21 mln zł.

Firma z Rybnika działa w branży komunikacji, marketingu i wsparcia sprzedaży w Internecie, koncentrując się na  marketingu e-mailowym na bazie stworzonego przez siebie systemu informatycznego, stosowanego w 40 krajach. Wpływy z emisji spółka zamierza przeznaczyć m.in. na akwizycje spółek z branży big data i urządzeń mobilnych.

Spółka Archicom zadebiutowała na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych 22 marca 2016 r. Wartość oferty publicznej wynosiła 72,2 mln zł, kapitalizacja spółki – 360,81 mln zł.

Firma zajmuje się działalnością deweloperską, realizacją projektów mieszkaniowych i biurowych, obecnie głównie na terenie Wrocławia. Wybudowała ponad 150 obiektów, w tym budynki mieszkalne, banki, hotele, biurowce, m.in.  osiedla „Ogrody Hallera”, „Olimpia Port”, „Cztery Pory Roku”, „Jagodno”, „Słoneczne Stabłowice”, „Wrocławska Willa”, „Lofty Platinum”, „Spirala Czasu”. Wpływy z emisji akcji zamierza przeznaczyć na zakup gruntów oraz finansowanie części nakładów na inwestycje deweloperskie.

Kancelaria Prof. Marek Wierzbowski i Partnerzy poinformowała, iż obsługiwała proces oferty publicznej spółki Sare, którą reprezentowała w postępowaniu przed Komisją Nadzoru Finansowego w sprawie zatwierdzenia prospektu (prawnicy Miłka Kuźnicka i Marcin Marczuk) oraz przygotowała prospekt spółki Archicom i reprezentowała ją przed KNF w postępowaniu dotyczącym jego zatwierdzenia.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl

Fot.: www.archicom.pl