Partner z Baker & McKenzie jedynym Polakiem w drużynie prawniczych gwiazd

1033

Tomasz Krzyżowski, wspólnik w warszawskim biurze kancelarii Baker & McKenzie, został zakwalifikowany do grupy prawników, którzy wyróżniają się w obsłudze klientów. Zestawienie „BTI Client Service All-Stars 2016” liczące 312 osób ze 163 firm prawniczych sporządziła amerykańska firma doradcza BTI Consulting Group.

BTI

„Drużynę Gwiazd” wyłonili klienci – prawnicy z korporacji ujętych w rankingu magazynu ekonomicznego „Fortune” wskazywali prawników z  kancelarii, którzy ich zdaniem gwarantują najwyższą jakość obsługi. Żeby znaleźć się w tym ekskluzywnym gronie trzeba było być wymienionym z nazwiska przez klienta w trakcie wywiadu przeprowadzanego przez researchera BTI Consulting Group. Nie można było zgłosić się do niego samemu, ani podać listy klientów do rozmów, które były przeprowadzane od marca do września 2015 r.

Jak poinformowała kancelaria Baker & McKenzie, Tomasza Krzyżowskiego zgłosił „wiodący producent dóbr konsumpcyjnych“ jako najlepszego prawnika obsługującego klientów w zakresie „mergers & aqusitions“. Drugą osobą z Baker & McKenzie zakwalifikowaną do drużyny All Stars jest prawniczka z londyńskiego biura kancelarii.

Tomasz Krzyżowski pracuje w Baker & McKenzie od 2002 r. Jest wspólnikiem i partnerem odpowiedzialnym za praktykę fuzji i przejęć. Specjalizuje się w obsłudze transakcji M&A oraz reorganizacji spółek, również  transgranicznych i multijurysdykcyjnych w regionie Europie Środkowej i Wschodniej. Doradza działającym na polskim rynku funduszom  w transakcjach private equity/venture capital. Obsługiwał również projekty z zakresu nieruchomości i infrastrukturalne.

Jest radcą prawnym od 1998 r. i absolwentem prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego (1995).

– Jesteśmy dumni, że to właśnie Tomasz Krzyżowski znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych prawników na świecie. Wyróżnienie jest tym cenniejsze, że opiera się wyłącznie na opinii klientów. Potwierdza się tym samym opinia, że Baker & McKenzie to kancelaria, w której pracują najlepsi fachowcy posiadający nie tylko merytoryczne przygotowanie prawnicze, ale także niezwykłe kompetencje biznesowe – skomentował Marek Rosiński, partner zarządzający w warszawskim biurze Baker & McKenzie.

BTI Consulting Group to firma działająca od 25 lat na globalnym rynku usług profesjonalnych, wyspecjalizowana
w doradztwie dotyczącym obsługi klientów.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl