Hogan Lovells i Clifford Chance w sprzedaży nowego biurowca

237
Fot.: www.propertyjournal.pl

Kancelaria Hogan Lovells doradzała niemieckiemu funduszowi inwestycyjnemu Warburg-HIH Invest Real Estate przy zawarciu  umowy kupna warszawskiego biurowca Prime Corporate od firmy deweloperskiej Golub GetHouse, której doradcą prawnym była kancelaria Clifford Chance.

O zawarciu umowy strony poinformowały w kwietniu. Transakcja  została przeprowadzona jako tzw.  club deal  przy udziale czterech osobnych inwestorów instytucjonalnych z Niemiec. Według nieoficjalnych informacji portalu Propertynews.pl, wartość transakcji to ok. 90 mln euro.

Biurowiec, którego budowa zakończyła się w marcu 2016 r. i trwała dwa lata, ma prawie 20,9 tys. mkw. powierzchni najmu na 23 kondygnacjach nadziemnych oraz 197 miejsc dla aut w podziemnym parkingu. Budynek, który stoi w warszawskiej dzielnicy Wola, posiada m.in. przeszkloną elewację, taras z panoramicznym widokiem na miasto i parking dla rowerów. Przez 10 lat będzie nową siedzibą główną Raiffeisen Polbanku.

– Jesteśmy dumni ze zrealizowanego przez nas budynku oraz jego jakości potwierdzonej przez fakt, że w Prime Corporate Center swoją nową siedzibę ulokuje Raiffeisen Polbank. Wysoka wartość transakcji odzwierciedla zarówno wiarygodność instytucjonalnego najemcy, który wynajmuje budynek na 10 lat, jak również jakość całej inwestycji. Inwestorami zaangażowanymi w Prime, poprzez fundusz zarządzany przez Golub GetHouse, były również polskie otwarte fundusze emerytalne. Transakcja ta potwierdza, że polski kapitał doskonale sprawdza się na rynku nieruchomości w Polsce i może przynosić ponadprzeciętne stopy zwrotu dla deweloperów oraz inwestorów. Cieszę się, że udało nam się pozyskać Warburg-HIH Invest jako kupującego i jestem pewny, że Prime będzie bardzo wartościową częścią ich portfela – oświadczył Czarek Jarząbek, prezes zarządu firmy Golub GetHouse, która od 50 lat działa jako inwestor i deweloper w Stanach Zjednoczonych i Europie.

– Doskonała lokalizacja Prime w rozwijającej się części Warszawy, świetny dostęp do komunikacji publicznej oraz przede wszystkim wysoka jakość inwestycji sprawiają, że zakup budynku będzie wysoce atrakcyjną średnio- bądź długoterminową inwestycją w portfolio Warburg-HIH Invest i naszych inwestorów – skomentował Matthias Brodesser z Warburg-HIH Invest.

Podczas transakcji funduszowi temu doradzała kancelaria Hogan Lovells. Kancelaria Clifford Chance była doradcą firmy Golub GetHouse, inwestora, który budynek postawił.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl