Gide i DMS DeBenedetti Majewski Szcześniak w wiatrowej transakcji

353

Kancelaria Gide doradzała francuskiej firmie Eolfi przy sprzedaży portfela farm wiatrowych francuskiej firmie Quadran, której doradcą w Polsce była kancelaria DMS DeBenedetti Majewski Szcześniak, a we Francji – paryska kancelaria Brandford Griffith.

Wywodząca się z Francji firma z sektora odnawianych źródeł energii Quadran przejęła w lutym 2016 r. od firmy Eolfi, działającej w tej samej branży, cztery projekty wiatrowe w Polsce o łącznej mocy 170 megawatów.

Eolfi, również wywodząca się z Francji, posiada w tym kraju ok. 40 parków wiatrowych oraz kilka farm fotowoltaicznych, a także farmę wiatrową w Grecji. Od 2007 r. rozwijała w różnych regionach Polski, m.in. na Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce, na Lubelszczyźnie i na Podlasiu, 24 farmy wiatrowe.

Jak informuje portal Gram w Zielone, Quadran działa głównie na francuskim rynku OZE – ma ponad 40 farm wiatrowych, ok. 120 instalacji fotowoltaicznych, 10 instalacji biogazowych oraz 7 hydroelektrowni. W Polsce działa ( pod nazwą Quadran Polska) od połowy 2015 r., kiedy  przejęła firmę Juwi Energia oraz zarządzane przez nią elektrownie wiatrowe.

Firmę Eolfi przy transakcji sprzedaży obsługiwała kancelaria Gide Loyrette Nouel – zespołem kierował partner Hugues Moreau, a byli w nim counsel Konrad Kosicki, specjalizujący się w prawie energetycznym, oraz associates Olga Czyżycka i Zuzanna Machowska, specjalizujące się w zagadnieniach prawa spółek.

Firmie Quadran doradzała francuska kancelaria Brandford Griffith, wspierana w Polsce przez kancelarię DMS DeBenedetti Majewski Szcześniak – partnera Davida de Benedetti i senior associate Michała Szpakowskiego.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl