Z partnera w kancelarii na szefa działu prawnego w spółce gazowej

2885

Tobiasz Szychowski, do niedawna partner i szef działu procesowego w kancelarii Kochański Zięba i Partnerzy, jest od kwietnia 2016 r. dyrektorem działu prawnego w firmie Polska Spółka Gazownictwa.

Tobiasz Szychowski dotychczas specjalizował się w obsłudze procesów sądowych i sporów arbitrażowych. Reprezentował klientów w sprawach cywilnych i karnych. Prowadził m.in. sprawy sądowe o ochronę dóbr osobistych. Był prawnikiem wydawnictwa Ringier Axel Springer Polska, reprezentując wydawany przez nie dziennik „Fakt” w procesach prasowych z Michałem Tuskiem, synem byłego premiera czy Radosławem Sikorskim, byłym politykiem.

Jest absolwentem prawa Uniwersytetu Łódzkiego (2003) i adwokatem. W kancelarii Kochański Zięba i Partnerzy pracował ponad osiem lat.

Obecnie zajmuje stanowisko dyrektora Departamentu Organizacji i Obsługi Prawnej w Polskiej Spółce Gazownictwa sp. z o.o. Przedsiębiorstwo, należące do Grupy Kapitałowej Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, jest operatorem systemu dystrybucji gazu ziemnego dla 6,7 mln odbiorców przemysłowych i indywidualnych – w sieci liczącej 170 tys. km rozprowadza ponad 10 mld m sześć. gazu rocznie.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl