Chambers Global 2016: Clifford Chance na czele liderów rynku w Polsce

371

Kancelaria Clifford Chance zdobyła najwięcej – cztery pierwszych miejsc w najnowszej edycji rankingu Chambers Global dla Polski.

Po dwa przypadły firmom Allen & Overy, Greenberg Traurig Weil Gotshal & Manges. Natomiast Baker & McKenzie Linklaters, Sołtysiński Kawecki & Szlęzak oraz Wardyński i Wspólnicy zdobyły po jednej pierwszej pozycji.

Te osiem firm prawniczych to, według zestawienia Chambers Global, najściślejsza czołówka polskiego rynku usług prawniczych.

Najnowszy ranking został ogłoszony 17 marca 2016 r.

Wyniki – jeśli chodzi o pierwsze miejsca w konkretnych dziedzinach – są identyczne jak w rankingu sprzed roku.  Jedyna różnica polega na tym, że jest mniej pierwszych miejsc. W najnowszym nie sklasyfikowano kancelarii z Polski w dwóch dziedzinach: prawa upadłościowego i restrukturyzacji oraz podatków – w 2015 r. zestawienie obejmowało osiem, a w tym – tylko sześć kategorii.

Chambers Global to renomowany przewodnik po rynkach usług prawnych ogłaszany co roku w formie klasyfikacji rankingowej. Tegoroczny zawiera analizę rynków usług prawnych w 190 krajach i jurysdykcjach całego świata.

Firma Chambers & Partners publikuje je od 1999 r. badając rynki i ustalając kolejność najlepszych firm na podstawie wywiadów z tysiącami prawników i ich klientów. Jej analitycy klasyfikują i przydzielają je kolejno do poszczególnych hierarchicznie numerowanych grup (bands) – w pierwszej są te uznawane za najlepsze z najlepszych.

W naszym omówieniu wymieniamy tylko kancelarie zakwalifikowane do grupy 1 (band 1) w sześciu dziedzinach prawa i sektorach gospodarki (alfabetycznie).

Bankowość i finanse: Allen & Overy, Clifford Chance, Linklaters
Rynki kapitałowe – pożyczki:  Allen & Overy,  Clifford Chance
Rynki kapitałowe – prywatne inwestycje: Greenberg Traurig, Weil Gotshal & Manges
Prawo korporacyjne/Fuzje i  przejęcia: Clifford Chance, Greenberg Traurig, Weil Gotshal & Manges
Rozwiązywanie sporów: Clifford Chance, Sołtysiński Kawecki & Szlęzak
Własność intelektualna: Baker & McKenzie, Wardyński i Wspólnicy

Ireneusz Walencik
i.walencik@rynekprawniczy.pl