Squire Patton Boggs i Wolf Theiss w sprzedaży internetowego biura podróży

363

Kancelaria Squire Patton Boggs doradzała funduszowi MCI.TechVentures przy sprzedaży pakietu akcji czeskiej firmy Invia funduszowi Rockaway Capital, którego doradca była kancelaria Wolf Theiss.

Fundusz MCI.TechVentures zarządzany przez grupę Private Equity Managers oraz pozostali akcjonariusze spółki, Michał Drozd i Mezzanine Management, sprzedali akcje firmy Invia, największej firmy e-travel w Europie Środkowo-Wschodniej, funduszowi Rockaway Capital, za 76 mln euro (ponad 327 mln zł).  Invia jest m.in. właścicielem polskiego internetowego biura podróży TravelPlanet. Prowadzi też takie biura w Czechach, Słowacji i na Węgrzech.

Spółka powstała w Czechach w 2002 r. Oferuje sprzedaż wyjazdów turystycznych, rezerwację hoteli oraz biletów lotniczych on line.  Fundusz MCI.TechVentures zainwestował w nią w 2008 r. powiększając potem swoje udziały do 80 proc. kapitału.

MCI.TechVentures zarządza aktywami o wartości ponad 1 mld zł. Inwestuje w spółki technologiczne na etapie wzrostu działające w Europie Środkowo-Wschodniej, Zachodniej oraz w Turcji i Rosji, w sektorach consumer Internet, usług finansowych online (FinTech), tzw. Internetu Rzeczy oraz big data.

Rockaway Capital to firma inwestycyjna działająca w San Francisco, Sao Paolo i w Pradze, angażująca środki w postaci venture capital i private equity w przedsięwzięcia z dziedziny gospodarki internetowej.

Funduszowi  MCI.TechVentures doradzała przy transakcji kancelaria Squire Patton Boggs. Międzynarodową obsługą prawną kierował partner Michał Karwacki z biura w Warszawie, a pracowali przy niej także w Polsce partner Marcin Wnukowski, counsel Paweł Magierowski i prawniczka Ewelina Witek.

Doradcą prawnym funduszu Rockaway Capital była kancelaria Wolf Theiss. Jak poinformował portal „CEE Legal Matters” zespołem obsługującym kierował z Pragi partner Jan Myska, a byli w nim m.in. senior associate Dariusz Harbaty i associate Monika Gaczkowska, oboje z warszawskiego biura kancelarii.

Ireneusz Walencik
i.walencik@rynekprawniczy.pl

Na zdjęciu: Biuro Travelplanet w centrum handlowym Factory Annopol w Warszawie. Fot.: www.zumi.pl