Awanse trojga prawników w Squire Patton Boggs

708

Jacek Wiśniewski, Małgorzata Olech i Piotr Chochowski  (na zdjęciu kolejno od lewej) z warszawskiego biura kancelarii Squire Patton Boggs zostali z początkiem 2016 r. awansowani na wyższe stanowiska.

Radca prawny i doradca podatkowy Jacek Wiśniewski awansował na stanowisko of counsel. Specjalizuje się w doradztwie w zakresie fuzji i przejęć, prawa bankowego, prawa finansowego oraz prawa spółek. Ma doświadczenie w kwestiach finansowania transakcji nabycia spółek, pośrednictwa finansowego, z zakresu FinTech i consumer finance (w tym dotyczących udzielania kredytu konsumenckiego przez firmy pożyczkowe), w transakcjach leasingu oraz sprzedaży i leasingu zwrotnego (sale and leaseback). Doradzał m.in. funduszom private equity i venture capital przy transakcjach wykupu lewarowanego.

W kancelarii Squire Patton Boggs (wcześniej Squire Sanders) pracuje ponad 4,5 roku. Wcześniej przez prawie 4 lata był  prawnikiem w warszawskim biurze kancelarii Noerr oraz przez prawie 6,5 roku pracował w firmie doradztwa podatkowo-ksiegowego Mazars Polska.

Jest absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2000), radcą prawnym od 2008 r. i doradcą podatkowym od 2004 r.

Radca prawny Małgorzata Olech otrzymała awans na stanowisko starszego prawnika (senior associate). Specjalizuje się w doradztwie z zakresu usług finansowych, w tym bankowości, w obsłudze finansowania projektów i transakcji na rynkach kapitałowych, także transgranicznych. Jej doświadczenie obejmuje strukturyzację, sporządzanie projektów i negocjacje umów kredytowych oraz dotyczących różnego rodzaju zabezpieczeń, w tym umów kredytowania konsorcjalnego, finansowania zabezpieczonego aktywami (asset-based), finansowania nieruchomości oraz finansowania transakcji nabycia.

W kancelarii Squire Patton Boggs (wcześniej Squire Sanders) pracuje ponad 7,5 roku.

Jest absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim  (2007), radcą prawnym od 2011 r. i amerykańskim adwokatem stanu Nowy Jork od 2013 r.

Adwokat Piotr Chochowski otrzymał awans na stanowisko starszego prawnika (senior associate). Specjalizuje się w prawie nowych technologii, prawie telekomunikacyjnym i doradztwie regulacyjnym. Doradza klientom z sektorów: telekomunikacji i mediów; technologii informatycznych; ochrony danych osobowych; energetyki. Prowadził obsługę prawną operatorów telekomunikacyjnych w zakresie postępowań administracyjnych i sporów sądowych (sądowoadministracyjnych i cywilnych).

W kancelarii Squire Patton Boggs (wcześniej Squire Sanders) pracuje prawie pięć lat. Wcześniej przez prawie 8 lat był  prawnikiem w kancelarii Wierzbowski Eversheds.

Jest absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2003) i adwokatem od 2009 r.

– Małgorzata Olech, Jacek Wiśniewski i Piotr Chochowski to profesjonaliści o najwyższych kwalifikacjach. Ich międzynarodowe doświadczenie oraz znakomita orientacja w prawnych, ekonomicznych i finansowych aspektach działalności przedsiębiorstw, pozwoliła doprowadzić do szczęśliwego finału wiele złożonych projektów, jakie nasza kancelaria obsługiwała w ostatnich kilku latach. W uznaniu za lata pracy w naszej organizacji oraz szczególne zaangażowanie przy prowadzeniu wieloetapowych projektów, z dużą satysfakcją podjęliśmy decyzję o nominacjach  – skomentował awanse Piotr Święcicki, partner zarządzający warszawskiego biura Squire Patton Boggs.

Ireneusz Walencik
i.walencik@rynekprawniczy.pl