Dwóch podatkowców uruchomiło butik dla klientów prywatnych

991

Kancelaria PATH Augustyniak, Hatylak i Wspólnicy rozpoczęła działalność w styczniu 2016 r. w Warszawie.

PATH – nazwa od inicjałów imion i nazwisk dwóch założycieli Piotra Augustyniaka (na zdjęciu po lewej) i Tomasza Hatylaka  to utworzony przez specjalistów od podatków butik, który specjalizuje się w obsłudze zamożnych klientów prywatnych, np. przedsiębiorców, menedżerów oraz ich rodzin. Oferta usług obejmuje m.in. doradztwo prawne i podatkowe w zakresie zarządzania majątkiem, planowania podatkowego, regulowania sukcesji, prowadzenia transakcji inwestycyjnych i obrotu nieruchomościami.

Piotr Augustyniak jest doradcą podatkowym. Specjalizuje się w doradztwie m.in. w zakresie planowania podatkowego; organizacji struktur działalności gospodarczej; nabywania, wydzielania i sprzedaży spółek. Reprezentuje klientów w sporach podatkowych i sądowo-administracyjnych.

Poprzednio przez prawie sześć lat był partnerem w kancelarii K&L Gates, w której kierował praktyką prawa podatkowego. Wcześniej pracował w kancelariach Hogan & Hartson, Kochański, Brudkowski i Wspólnicy i White & Case.

Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego (1999).

Tomasz Hatylak jest prawnikiem i doradcą podatkowym. Specjalizuje się w opracowywaniu scenariuszy inwestycyjnych dla osób indywidualnych, firm rodzinnych i korporacji, w planowaniu podatkowym i kwestiach opodatkowania usług finansowych.  Jest absolwentem prawa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej (2001).

Poprzednio pracował m.in. w kancelariach Squire Sanders (przez sześć lat) oraz Gide Loyrette Nouel (prawie sześć lat).

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl