Linklaters i Dentons w sprzedaży warszawskiego biurowca

480

Kancelaria Dentons doradzała firmie inwestycyjnej Valad Europe przy zakupie biurowca Warsaw Corporate Center od niemieckiej spółki MEAG, której doradcą była kancelaria Linklaters.

Wybudowany w 1993 r. w centrum stolicy przez firmę deweloperską Golub Raczkiewicz Epstein biurowiec Warsaw Corporate Center ma ok. 8,7 tys. mkw. powierzchni na dziewięciu kondygnacjach biurowych oraz w części handlowo-usługowej na parterze. Do najemców WCC należą takie firmy jak Danske Bank, Broadway Malyan czy OSTC.

Valad Europe kupiła w lutym 2016 r. budynek dla funduszu VCERP uruchomionego w 2014 r. i dysponującego 200 mln euro na inwestycje w w Europie Środkowej. Zakup jest elementem nowej strategii firmy zakładającej dywersyfikację portfela nieruchomości i zwiększanie aktywów biurowych.

Valad Europe zarządza za pośrednictwem 27 funduszy inwestycjami o wartości ok. 5,3 mld euro. Zatrudnia ok. 200 osób w 22 biurach w 13 krajach europejskich. Zespół obsługujący obszar Europy Środkowej zarządza nieruchomościami o wartości ok. 830 mln euro w Polsce, Czechach, na Węgrzech i w Rumunii.

– Transakcja ta oznacza pozyskanie dla VCERP interesującej inwestycji, będącej jednocześnie dobrze znanym punktem na mapie Warszawy. W ostatnich  miesiącach udało nam się dostrzec wiele możliwości inwestycyjnych dających wartość dodaną w Europie Środkowej, a szczególnie w miastach takich jak Warszawa czy Praga, dlatego zdecydowaliśmy o rozszerzeniu strategii inwestycyjnej funduszu na sektor biurowy – oświadczył Karol Pilniewicz, dyrektor Valad Europe w regionie Europy Środkowej.

MEAG, czyli Munich Ergo Asset Management, to niemiecka firma doradztwa i zarządzania inwestycyjnego, której udziałowcami są m.in. towarzystwa ubezpieczeniowe Munich Re i Ergo.

W transakcji stronie kupującej – Valad Europedoradzała kancelaria Dentons, a sprzedającej MEAG – kancelaria Linklaters.

Ireneusz Walencik
i.walencik@rynekprawniczy.pl

Na zdjęciu: Budynek Warsaw Corporate Center. Fot.: www.urbanity.pl