Nowa kancelaria adwokacka otwarta w Warszawie

3231

BMG Adwokaci Barański Matuszewski Grzelak – tak nazywa się kancelaria, która działa w Warszawie od początku 2016 r.

bmglogo

Wspólnikami prawniczej spółki partnerskiej w kancelarii są adwokaci Bolesław MatuszewskiNatalia Grzelak i Tymoteusz Barański.

Firma świadczy usługi na rzecz przedsiębiorców, osób prywatnych oraz instytucji z sektora publicznego, m.in. w dziedzinach prawa nieruchomości, prawa ochrony środowiska, prawa autorskiego, a także sporów sądowych oraz ogólnej bieżącej obsługi prawnej.

matuszewski Bolesław Matuszewski reprezentuje klientów w postępowaniach sądowych. Koncentruje się na sprawach cywilnych i administracyjnych, w tym z zakresu prawa ochrony środowiska i energetycznego. Był pełnomocnikiem w  postępowaniach administracyjnych i sądowo administracyjnych dotyczących udzielenia pozwoleń budowlanych oraz zintegrowanych, a także wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia.
Doradza m.in. jednej z największych w Europie organizacji pozarządowej Client Earth zajmującej się ekologicznymi aspektami strategicznych inwestycji energetycznych.
Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (2008).

grzelak Natalia Grzelak reprezentuje klientów korporacyjnych i prywatnych przed sądami i innymi instytucjami. Koncentruje się  na sprawach cywilnych, z zakresu prawa pracy i rodzinnych. Posiada  doświadczenie w prowadzeniu postępowań rozwodowych, z uwzględnieniem zabezpieczenia interesów małoletnich dzieci. Poza praktyką sądową prowadzi bieżącą obsługę prawną spółek – przygotowuje dokumenty korporacyjne, umowy, doradza przy transakcjach.
Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (2009) i adwokatem od 2012 r.

baranski Tymoteusz Barański specjalizuje się w sprawach reprywatyzacyjnych oraz z zakresu prawa autorskiego. Reprezentował klientów w postępowaniach cywilnych i sądowoadministracyjnych związanych z reprywatyzacją nieruchomości, w tym zabytkowych. Doradzał w zakresie zagadnień prawa autorskiego, zwłaszcza w aspekcie nowych technologii.

Wcześniej był prawnikiem w spółce prawniczej I&Z.
Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (2005) i adwokatem od 2012 r.

Jak wynika z informacji na stronie internetowej kancelarii, oprócz trojga partnerów w jej zespole jest również aplikantka adwokacka Monika Misiak.

Ireneusz Walencik

Fot.: www.lawofficeclouds.com