Troje prawników z Polski z nagrodą Client Choice 2016

497

Tegorocznymi laureatami nagrody Client Choice  z Polski są prawnicy z trzech kancelarii.

Print

Wyróżnieni zostali:

  • Rafał Hajduk (Norton Rose Fulbright) – w dziedzinie prawa energetycznego i zasobów naturalnych (energy & natural resources) – trzeci rok z rzędu!
  • Ewa Kacperek (Hogan Lovells) – w dziedzinie prawa własności intelektualnej – znaków towarowych (intellectual property: trademarks)
  • Maciej Zalewski (White & Case) – w dziedzinie prawa zamówień publicznych (projects & procurement)

Nagrody Client Choice Awards przyznawane są od 2005 r. na całym świecie firmom prawniczym i prawnikom wyróżniającym się doskonałą obsługą klientów i jakością usług. Nominacje do nagrody pochodzą wyłącznie od wewnętrznych prawników przedsiębiorstw.

Klienci oceniają indywidualnych prawników i firmy prawnicze według takich m.in. kryteriów jak: jakość doradztwa, stosunek jakości do ceny, świadomość biznesowa, skuteczność komunikacji, przejrzystość i elastyczność form rozliczeń, czas reakcji, wykorzystanie nowoczesnych technologii, lojalność. Oceny służą do ustalenia krótkiej listy kandydatów do nagrody, z których zespół analityków wybiera laureatów na podstawie analizy pięciu rekomendacji od klientów oraz wywiadów z nimi.

Tegorocznych laureatów – było ich w sumie 383 z 68 jurysdykcji – wyłoniono spośród ponad 2,5 tys. zgłoszeń.

Nagrody Client Choice przyznaje International Law Office (ILO) – marka publikacji brytyjskiej firmy Globe Business Publishing, która zajmuje się dostarczaniem informacji m.in. dla prawników firmowych i firm prawniczych.

W 2015 r. nagrodzonych z Polski prawników było więcej: w ósemce znaleźli się – obok tegorocznego laureata Rafała Hajduka –  Łukasz Szegda z kancelarii Wardyński i Wspólnicy, Mariusz Aleksandrowicz (Furtek Komosa Aleksandrowicz), trójka z kancelarii Dentons – Aleksandra Minkowicz-Flanek, Marek Trojnarski i Dawid Rapkiewicz oraz Paweł Halwa z kancelarii Schoenherr i Piotr Dynowski z Bird & Bird.

Ireneusz Walencik
i.walencik@rynekprawniczy.pl