Prawnik telekomunikacyjny powrócił z Poczty Polskiej do CMS

286

Ireneusz Piecuch od stycznia 2016 r. jest znowu partnerem w kancelarii CMS. Kieruje regionalną praktyką ds. sektora telekomunikacyjnego w Europie Środkowo-Wschodniej obejmującą Polskę, Czechy, Węgry, Bułgarię, Rumunię i Ukrainę – poinformowała ta firma prawnicza. Wcześniej pracował w niej w latach 2010-2013.

Ireneusz Piecuch od ponad 25 lat związany jest z rynkiem telekomunikacyjnym, mediów i informatycznym. Ostatnio, od 2013 do 2015 r., był wiceprezesem w przedsiębiorstwie Poczta Polska.

Od 1995 r. przez 12 lat  związany był z firmą IBM Polska, gdzie w latach 2001-2006 pracował jako wiceprezes ds. operacyjnych odpowiedzialny m.in. za wprowadzenie nowego modelu zarządzania sprzedażą oraz działalność działu marketingu.

Od 2006 do 2009 r. pracował w Telekomunikacji Polskiej, na stanowisku głównego prawnika grupy, sekretarza generalnego, a następnie członka zarządu ds. strategii i rozwoju biznesu, odpowiadając m.in. za przygotowanie nowej strategii Grupy TP.  Od 2010 do 2013 r. był partnerem w kancelarii CMS Cameron McKenna. Odpowiadał za koordynację praktyki telekomunikacyjnej w Europie Środkowej i Wschodniej.

Zasiadał również radach nadzorczych firm KGHM Polska Miedź oraz PKP Polskie Linie Kolejowe.

Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W 1991 r. ukończył aplikację sędziowską. Rok później, po ukończeniu aplikacji radcowskiej, został wpisany na listę radców prawnych.

– Sektor telekomunikacyjny i blisko z nim powiązane sektory nowych technologii, IT i mediów, należą do najbardziej aktywnych w sensie transakcyjnym i inwestycyjnym, ale też w zakresie regulacji. Cieszy nas powrót Ireneusza Piecucha do CMS, bo jego unikatowa wiedza branżowa pomaga nam rozumieć trudne kwestie, z jakimi mierzą się firmy w tych sektorach i tworzyć dobre rozwiązania dla naszych klientów – ocenił Andrew Kozłowski, partner zarządzający kancelarią CMS w Polsce i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Ireneusz Walencik
i.walencik@rynekprawniczy.pl