Specjalistka od podatków przeniosła się z PwC do Baker & McKenzie

785

Katarzyna Kopczewska jest od lutego 2016 r. nowym partnerem lokalnym w praktyce podatkowej warszawskiego biura kancelarii Baker & McKenzie – poinformowała ta firma prawnicza. Przeszła z firmy doradczej PwC.
Katarzyna Kopczewska jest doradcą podatkowym. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z opodatkowaniem transakcji fuzji i przejęć, w tym zwłaszcza nieruchomości. Doradzała deweloperom nieruchomości komercyjnych, firmom budowlanym, a także funduszom inwestycyjnym przy optymalizacji struktury opodatkowania transakcji . Zajmuje się również doradztwem w kwestiach podatku dochodowego od osób prawnych oraz opodatkowania grup kapitałowych.

Jak informuje kancelaria, karierę rozpoczęła w 2000 r. jako prawnik, następnie uzyskała tytuł licencjonowanego doradcy podatkowego. Przed dołączeniem do zespołu Baker & McKenzie przez ponad 12 lat pracowała w PwC, najpierw jako doradca, a ostatnio na stanowisku dyrektora. Wcześniej była prawnikiem w Ministerstwie Skarbu Państwa.

W 2000 r. ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

– Katarzyna Kopczewska posiada szeroką wiedzę i doświadczenie m.in. w zakresie kwestii podatkowych dotyczących zagranicznych inwestycji w Polsce oraz działalności funduszy inwestycyjnych i funduszy private equity. Będzie dużym wsparciem dla naszego zespołu podatkowego. Doskonale zna sektor nieruchomości komercyjnych, dlatego liczymy, że wzmocni nas również w tym obszarze – skomentował akces nowej osoby Sławomir Boruc, wspólnik kierujący praktyką doradztwa podatkowego w Baker & McKenzie.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl