Dwa partnerskie awanse doktorów prawa w K&L Gates

696

Rafał Morek i Patrycja Zawirska są od 1 marca 2016 r. partnerami w warszawskim biurze kancelarii K&L Gates  – poinformowała ta firma prawnicza. Partnerskie nominacje otrzymali w gronie 50 jej prawników z placówek na czterech kontynentach.

Adwokat Rafał Morek specjalizuje się w prowadzeniu sporów  cywilnych i gospodarczych, w tym budowlanych – reprezentuje klientów przed sądami państwowymi i trybunałami arbitrażowymi. Występuje także w charakterze negocjatora, mediatora lub arbitra. Brał udział w ponad czterdziestu postępowaniach arbitrażowych. Doradza także w sprawach inwestycji budowlanych i transakcji gospodarczych.

Jest doktorem nauk prawnych (od 2008 r.), od ośmiu lat adiunktem na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, na którym magisterskie studia ukończył w 2003 r. Jest też absolwentem kierunku stosunki międzynarodowe na tej uczelni (2005).

Awansował ze stanowiska of counsel, które zajmował od 1 marca 2013 r. W K&L Gates pracuje od 2010 r., wcześniej m.in. przez dwa lata był prawnikiem kancelarii Hogan & Hartson, tyle samo – Dewey Ballantine.

Radca prawny Patrycja Zawirska specjalizuje się w prawie pracy. Reprezentuje pracodawców w negocjacjach z organizacjami związkowymi, w sporach zbiorowych oraz sprawach sądowych dotyczących m.in. godzin nadliczbowych, premii, mobbingu, dyskryminacji, rozwiązania i ustalania istnienia stosunku pracy. Doradzała przy restrukturyzacji  zatrudnienia w firmach i ustalaniu systemów wynagradzania. Zajmuje się również kwestiami form czasu pracy.

Od lutego 2013 r. kieruje praktyką prawa pracy w K&L Gates. Jest doktorem prawa Instytutu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. Wcześniej m.in. przez sześć lat była prawnikiem w kancelarii prawa pracy Raczkowski i Wspólnicy, w tym od stycznia 2012 r. jej partnerem.

Awanse skomentował Maciej Jamka, partner administracyjny K&L Gates w Polsce: – Dla biura warszawskiego jest to duże wydarzenie. Szczególnie cieszę się, że do grona partnerów dołączyli tak młodzi, a jednocześnie bardzo zaangażowani i doskonali prawnicy – obojgu serdecznie gratuluję.

Ireneusz Walencik
i.walencik@rynekprawniczy.pl